Miről szól a sorozat?
Lee Yun-Seong édesapja a dél-koreai hadsereg tagja, 1983 októberében halt meg a dél-koreai katonai hadsereg lövése által 18 honfitársával együtt. Az egyedüli túlélő a parancsnokuk volt, Lee Jin-Pyo, aki bosszút fogadott a korrupt állami vezetők ellen társai halála miatt. Lee Jin-Pyo ezért elrabolta bajtársa egy hónapos kisfiát, Lee Yun-Seong-ot, hogy felnevelje és segítse őt később a bosszú végrehajtásában. Hogy biztonságban legyenek, külföldre mennek és 28 évvel később térnek vissza Dél-Koreába. A nép hamar észreveszi, hogy valaki segít nekik a jó érdekében és City Hunter néven kezdik hívni azt a titokzatos valakit, aki leleplezi a korrupti vezetőket. Azonban bosszúállók más-más tervük van. Míg a 28 éves Lee Yun Seong nem szeretne vért ontani, a nevelőapja csak ezt gondolja egyedüli megoldásnak. Vajon össze tudnak dolgozni a cél érdekében? Vagy egymás ellen fordulnak?
1. epizód ingyenes magyar felirattal: kattints ide
További epizódokat a Videa-n találod.
Forrás: Viki
Szereplők balról jobbra: Kim Na Na és Lee Yun Seong
Asianwiki honlap: https://asianwiki.com/City_Hunter_(Korean_Drama)
Epizódok száma: 20
Epizódok hossza: 60 perc
Év: 2011
Lili értékelése: 8,5/10
Előzetes
Vélemény:
A Vincenzo kevésbé drasztikus változata, több a dráma, de a téma alapvetően hasonló. Ugyanúgy a korrupció legyőzése a cél, amiben benne van az állam, az ügyészség és gazdag üzletemberek is. HA Vincenzo előtt nézed, lehet, hogy élvezhetőbb, utána nézve viszont úgy érzem, hogy a Vincenzo-ban sokkal több kihívás volt, sokkal korruptabb és komplexebb a rendszer, amit meg kellett dönteni, mint amit a City Hunternek kellett.
A 8,5 pontot azért adtam, mert befejezetlennek éreztem a sorozatot. A végén nem derül ki a fő mellékszereplőről, hogy mégis mi lett velük vagy ha élnek, akkor hogyhogy mégis élnek.
Vélemény (spoiler):
Miért kellett Kim Young Joo-nak meghalnia??? Istenem, komolyan, már az elején is nagyon szimpatikus volt, főként hogy a karaktert játszó színészt láttam már korábban másik sorozatban (az A poem a day-ben), erre ő hal meg.
Na, de nyugodjunk le. Majd a végén firtassuk, hogy mi történt az utolsó másfél részben, mert azokat egyszerűen nem értem.
Lee Yun Seong (City Hunter):
Kezdjünk akkor Lee Yun Seong-gal, azaz City Hunterrel. Eleinte nem volt szimpatikus, túl vad volt az én férfiideálomhoz képest, nem értettem, hogy mégis hogy fog összejönni Na Na-val. Aztán valahol a 13. résznél átkattant és elkezdett úgy viselkedni, mint Kim Tan a The Heirs-ben. Sokkal szerethetőbb, gondoskodóbb figura lett, talán ekkor vallotta be magának, hogy 1. tényleg más a bosszújának célja, mint az ezredesnek és hogy 2. Na Na-t szereti. A sorozat végén nem értem, hogy szíven lőtték és utána mégis élt... nem értem... De jó volt látni, hogy remekül verekszik és a fizikai képességei miatt még az ügyész Kim Young Joo is kevésbé lett férfiasabb a szememben.
Kim Na Na:
Szerintem nagyon gyönyörű neve van, ilyen szép lány nevet még koreai sorozatban nem hallottam! A színésznő, aki játsza, ugyanaz, mint aki a Her Private Life főszereplője. Szerintem az ottani muzeológus karaktere sokkal jobban illett a személyiségéhez, de végül is a testőrség sem volt rossz - csak nem illett hozzá.
Lee Jin Pyo (az Ezredes):
Az ezredesnél nem igazán tudtam eldönteni, hogy pozitív vagy negatív szereplő, nagyon jó karakter a filmben. Tudod, hogy valahol az igazságért harcol és akiket megölt, azoknak valóban ez kell, hogy legyen a büntetésük. Mégis, a végén már kezdi elvetni a sulykot, mert a miniszterelnököt nem akarja úgy megismerni, mint a többi áldozatát. Nem üzletel vele stb., ami valahol érthető, hogy a Miniszterelnök fel is ismeri, előtte nem tudja megjátszani magát, de mégis Yun Seong-on keresztül látjuk, hogy a Miniszterelnök valójában nem annyira negatív karakter, mint az Ötök többi tagja.
A végén miért lett megölve...??
Choi Da Hye (a Miniszterelnök lánya):
Cserfes fruska nagy igazságérzettel és kevés motivációval a szellemi tanulásra. Tulajdonképpen nem negatív szereplő, csak még tapasztalatlan. Szerintem többet ki lehetett volna hozni a Yun seong- Da Hye kapcsolatból. Addig is úgy veszekedtek, mint egy testvér, de később semmit nem tudunk meg arról, hogy Da Hye hogy fogadja azt, hogy Yun Seong a testvére.
Choi Eung Chan (a Miniszterelnök):
A Miniszterelnök korábban sem volt nekem annyira negatív, mint ahogy azt az ezredes beállította, valahogy áldozatnak látszott ő is a dologban. Aztán az, hogy kiderült, hogy ő Yun Seong apja.... Hát az eléggé falhoz vágott, ilyen fordulatra nem számítottam. Korábban semmi különleges nem történt 18 részen át, kb. lehetett tudni az erőviszonyokat, majd hirtelen kiderültek a nagy titkok.
Hogy jól tette-e, hogy a magániskolai törvényt elfogadtatására üzleteket kötött? Ravaszabbnak kellett volna lennie és utólag mégis azt a hat képviselőt neki kellett volna az ügyészségre vitetni. Igen, talán a ravaszság hiányzott belőle, túlságosan jól akarta csinálnia munkáját, de egyedül nem volt képes a terveit végigvinni segítség nélkül.
Kim Young Joo (az ügyész):
Az ügyész, - mint mondtam, - az elején nagy kedvencem volt, de Yun seong-nak végül sikerült elvinni a férfias viselkedésért járó prímet. Szerintem a higgadt ex-feleségével, Jin So Hee-vel nem illettek össze, Young Joo olyan ember, aki képtelen egy másodpercre is pihenni, míg So Hee nehezebb pillanatokban is nyugodt és határozott maradt. A sorozat végén nem értem a halálát, túl méltatlanul halt meg, legalább egy mentőt kihívhatott volna a City Hunter neki.
Bae Sik Joon (a főző Ahjussi):
A testőr Shin Eun Ah-hoz főződő szerelemi szál szerintem teljesen felesleges és kínos volt, egyébként üdítő karakter volt, egy földhözragadt ember, akinek semmi kedve nincs világmegváltó harcokban részt venni. A kedvence jelenetem az volt, amikor Chung Jae Man fickóját etetnie kellett és nem azon problémázott, hogy egy gyilkos van a házban, hanem azon, hogy mégis mit főzzön neki ebédre.
Sorozat hivatalos borítóképe:
Forrás: Asianwiki
Megjegyzések
Megjegyzés küldése